Koli Ambari
3 Hesap
İletişim
4 Bilgi
Slide thumbnail

Alışverişe Başla

Koli Ambarında

Koli, Kutu ve bunların yan mamüllerine dair gerek duyulan tüm ürünleri kaliteli ve uygun fiyata hizmetinize sunuyoruz.

Slide thumbnail

RİSK

FİYAT

DÜŞÜK

ÇEŞİT

KALİTE

YÜKSEK
Koli Nedir?
  |  02/14/2021 15:17:06   |   0 Comments
Koli Nedir?

Karton kutular, temel olarak mal ve malzemeleri paketlemek için kullanılan ve ayrıca geri dönüştürülebilen endüstriyel prefabrik kutulardır. Sektördeki uzmanlar nadiren karton ve mukavva terimini kullanırlar, çünkü belirli bir materyali belirtmez.

Karton terimi, kart stoğu, oluklu mukavva veya kağıt tahta gibi çeşitli ağır kağıt benzeri malzemeleri belirtebilir. Terimin anlamı yerel, içerik, inşaat ve kişisel tercihlere bağlı olabilir.

Birkaç tür kaplar bazen karton kutu olarak adlandırılır:

Ticaret ve sanayide, malzeme üreticileri, konteyner üreticileri, paketleme mühendisleri, ve standart organizasyonlar daha spesifik terminoloji kullanmaya çalışmaktadır. Hala tam ve tek tip kullanım yoktur. Genellikle “karton” teriminden kaçınılmaktadır, çünkü herhangi bir özel malzeme tanımlamamaktadır.

Kağıt bazlı ambalaj malzemelerinin geniş bölümleri şunlardır:

  • Kağıt, temel olarak üzerine yazı, baskı veya paketleme için kullanılan ince bir malzemedir. Tahta, paçavra veya otlardan elde edilen tipik olarak selüloz küspesi nemli liflerin bir araya bastırılması ve esnek tabakalar halinde kurutulmasıyla üretilir.
  • Bazen karton olarak bilinen kağıt karton, kağıttan genellikle daha kalındır (genellikle 0.25 mm veya 10 puntodan fazla). ISO standartlarına göre karton, 224 g / m²'nin üzerinde baz ağırlıklı (gramaj) bir kağıttır, ancak istisnalar da vardır. Karton tek veya çok katlı olabilir.
  • Oluklu mukavva, oluklu bir ortam ve bir veya iki yassı astar levhadan oluşan birleştirilmiş kağıt bazlı bir malzemedir.

Kaplar için birden fazla ad var:

  • Oluklu suntadan yapılan nakliye konteynerine bazen "karton kutu", "karton" veya "kutu" denir. Oluklu kutu tasarımı için birçok seçenek var.
  • Kartondan yapılmış katlanan kartona bazen "karton kutu" denir.
  • Bir bükülme dereceli olmayan mukavvadan bir ayar kutusu yapılır ve bazen "karton kutu" olarak adlandırılır
  • Karton laminatlardan yapılmış içecek kutularına bazen "karton kutular", "kartonlar" veya "kutular" denir.

Share This Post :

Comments

Log in or register to post comments

Hesap

Hesabınız yok mu?
Burada bir hesap oluşturabilirsiniz
4

Yeni Hesap Kaydı

Zaten hesabınız var mı?
Bunun yerine oturum açın Veya Şifreyi sıfırla